جستجوی بیمارستان

بیمارستان شفا یحیائیان - تهران

  نام بیمارستان: بیمارستان شفا یحیائیان
 آدرس: تهران - میدان بهارستان - خیابان مجاهدین اسلام- بیمارستان شفا یحیائیان
 تلفن تماس:
33120078
نوع: آموزشی، درمانی
زمینه کاری: ارتوپدی
 تعداد تخت: 150
بخشهای پاراکلینیک: اتاق عمل-اتاق عمل اورژانس-اورژانس
بخشهای بستری: ICU ارتوپدی-بخش 1 مردان-بخش زنان -بخش 2 مردان -بخش اطفال-ارتوپدی دست-ارتوپدی زانو-اراتوپدی لگن-ارتوپدی شانه-ارتوپدی تومور-ارتوپدی ستون فقرات-ارتوپدی-مچ پا
وابستگی: دانشگاه علوم پزشکی ایران
  سایت: http://crtsh.iums.ac.ir

درباره بیمارستان شفا یحیائیان

بیمارستان در سال ۱۳۰۶ هجری شمسی در منطقه ۱۲ تهران توسط بانوی نیکوکار خانم زیور شفایحیائیان  وقف و در اختیار وزارت بهداری قرار گرفت.  با توجه به قدیمی و فرسوده بودن ساختمان بیمارستان ، مجددا توسط خود واقف زمین های اطراف خریداری و به منظور تاسیس یک بیمارستان مجهز در اختیار مرکز قرار گرفت.
این مرکز در زمینی به مساحت ۱۰۳۰۰ متر و زیربنای ۹۴۷۵ متر که ساختمان آن توسط وزارت بهداری سابق ساخته شده بود،جهت درمان و توانبخشی و حمایت از معلولین فعالیت می نموده است. بیمارستان از سال ۴۹ تا ۵۷ زیر نظرانجمن توانبخشی بوده و از سال ۵۷ تا ۵۹ زیر نظر سازمان منطقه ای بهداری استان تهران و از سال ۵۹ تا ۶۳ زیر نظر سازمان بهزیستی کل و از سال ۶۴ تا۸۸ زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران و از ۸۹ تا ۹۲ زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی  تهران و از ۹۲ تا کنون زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایران مشغول ارائه خدمات به بیماران عزیز می باشد.

این بیمارستان به عنوان  بیمارستان تک تخصصی ارتوپدی و اولین مرکز آموزشی فلوشیپ دست و ستون فقرات با ۲۵۰ تخت مصوب و ۱۶۰ تخت فعال و ضریب اشغال تخت ۷۵% با ۳۴۴ نیروی انسانی و بخش های اورژانس،مردان ۱ ،زنان ،مردان ۲،مجموعه اتاق های عمل ،ICU ،اطفال و نوزادان در ۶ طبقه مشغول به کار می باشد.

این بیمارستان به عنوان یک مرکز مرجع دانشگاهی در رشته های تخصصی  وفوق تخصصی ارتوپدی و توانبخشی ، با به کار گیری  نخبگان جامعه پزشکی و فن آوری های پیشرفته ، ضمن آموزش و پژوهش ، به ترتیب دستیاران و دانشجویان گروه پزشکی و پیراپزشکی ، در زمینه ارتوپدی به ارائه خدمات تشخیصی و درمانی می پردازد.


چنانچه اطلاعات فوق نادرست یا ناقص است، لطفا با گزارش خطا به تصحیح اطلاعات کمک نمایید.

 

آدرس بیمارستان شفا یحیائیان

(برای مسیریابی اینجا را کلیک کنید)
تهران - میدان بهارستان - خیابان مجاهدین اسلام- بیمارستان شفا یحیائیان