جستجوی بیمارستان

بیمارستان قلب الزهرا (س) وکودکان شهید حجازی - شیراز

  نام بیمارستان: بیمارستان قلب الزهرا (س) وکودکان شهید حجازی
 آدرس: شیراز - بلوار سیبویه - سه راه آستانه - بیمارستان قلب الزهرا (س) وکودکان شهید حجازی
 تلفن تماس:
14-7938811
نوع: درمانی
زمینه کاری: عمومی
 تعداد تخت: 143
بخشهای پاراکلینیک: عمل آنژیوگرافی-تختهای تحت نظر اورژانس-اتاق عمل (عمل قلب باز)-عمل پیس میکر-اورژانس اطفال-اورژانس قلب-دیالیز
بخشهای بستری: CCU-اطفال-POST CCU و قلب-post angio-اتفاقات قلب-ICU1(جراحی قلب)-ICU2(جراحی قلب)
وابستگی: دانشگاه علوم پزشکی شیراز
  سایت: http://hfhc.sums.ac.ir/

درباره بیمارستان قلب الزهرا (س) وکودکان شهید حجازی

اين بيمارستان در سال 1356 بعنوان مركز طبي كودكان بصورت خيريه شروع به فعاليت نموده و در اواخر سال 1375 بعلت نياز به مركزي جهت بيماران قلبي در جنوب شهر و با همت افراد خير و توافق و همكاري دانشگاه علوم پزشكي شيراز به مركز خيريه قلب الزهراء(س) و كودكان شهيد حجازي تبديل گرديده است .
اين مجموعه در زميني به مساحت حدودا 40 هزار متر مربع و در ابتدا بصورت درمانگاه فوق تخصصي قلب و عروق افتتاح و بتدريج بخشهاي بستري سي‌سي‌يو و اتفاقات قلب به اين مجموعه اضافه گرديده است و هم اكنون با زير بناء حدود3946 متر مربع فعاليت مي‌نمايد. 
اين بيمارستان در حال حاضر با بهره‌گيري از نيروي‌هاي متخصص و فوق تخصص و پرسنل متعهد جهت ارائه خدمات مطلوب تخصصي و فوق تخصصي در زمينه‌ هاي قلبي-عروقي فعاليت دارد .
مواردي مانند رعايت تعرفه دولتي ، عقد قرار داد با ساير بيمه‌هاي درماني ، بيمه روستايي، كميته امداد حضرت امام خميني (ره) و همچنين بافت اجتماعي و منطقه جغرافيايي كه در آن واقع شده است و نيز تعلق ديني و عاطفي بيماران بنام ملكوتي حضرت فاطمه زهرا (س) و نيت خالصانه واقفين و خيرين همگي موجب مراجعه بي‌حد و فراوان بيماران نيازمند و اقشار كم درآمد جامعه به اين مركز گرديده است  . 
به لحاظ نياز مبرم منطقه‌ي جنوب شهر شيراز به يك بيمارستان تخصصي مجهز قلب و عروق با امكانات جراحي قلب ، ICU ، CCU ، آنژيوگرافي ،. اسكن قلب و غيره،دانشگاه علوم پزشكي شيرازبا همكاري هيات امناء موسسه خيريه قلب حضرت فاطمه(س) و مساعدت خيرين ، اقدام به تجهيز و راه اندازي ساختماني  بنام فدك درقسمت جنوب غربي محوطه‌ي بيمارستان نموده است كه در حال  حاضر داراي 6 بخش CCU و يك بخش Post.CCU  و بخش آنژيو گرافي مجهز به همراه ريكاوري و  post angio ميباشد و اتاق عمل جراحی قلب ،و دو بخش ICU بعنوان يك مركز مجهز قلب و عروق نيازهاي درماني منطقه‌ي جنوب شهر را از لحاظ قلبي بر طرف نمايد، لذا شايسته است همه مسئولين ذيربط نگاهي جداي از قوانين سازماني دست و پاگير به اين بيمارستان خيريه با ساختاري منحصر به‌فرد در استان بلكه در كشور داشته باشند.


چنانچه اطلاعات فوق نادرست یا ناقص است، لطفا با گزارش خطا به تصحیح اطلاعات کمک نمایید.

 

آدرس بیمارستان قلب الزهرا (س) وکودکان شهید حجازی

(برای مسیریابی اینجا را کلیک کنید)
شیراز - بلوار سیبویه - سه راه آستانه - بیمارستان قلب الزهرا (س) وکودکان شهید حجازی