جستجوی بیمارستان

بیمارستان سوانح شهید کامیاب - مشهد

  نام بیمارستان: بیمارستان سوانح شهید کامیاب
 آدرس: مشهد - خیابان فدائیان اسلام - نرسیده به چهارراه نخریسی - بیمارستان سوانح شهید کامیاب
 تلفن تماس:
9-8592121-0511
نوع: آموزشی، درمانی
زمینه کاری: عمومی
 تعداد تخت: 325
بخشهای پاراکلینیک: اتاق عمل-اتاق عمل اورژانس-تختهای تحت نظر اورژانس
بخشهای بستری: فک و صورت-ارولوژی-چشم-جراحی عروق-icu2-جراحی عمومی-اورزانس بستری-icu1-icu3-icu4-ارتوپد 2 مردان-ارتوپد زنان-جراحی مغز واعصاب مردان-جراحی مغزواعصاب زنان-داخلی-ENT-ارتوپد 1 مردان-vicu-undefined
وابستگی: دانشگاه علوم پزشکی مشهد
  سایت: http://h-kamyab.mums.ac.ir/

درباره بیمارستان سوانح شهید کامیاب

بيمارستان سوانح امدادي شهيد کامياب يكي از مراكزپژوهشي -تخصصي دانشگاه علوم پزشكي مشهددر زمینه سوانح و ترومادر كشورمي باشدکه بيماران مراجعه كننده داخل و خارج کشور را پاسخگوست.

عمليات ساختماني بيمارستان امداد توسط جمعيت شير و خورشيد وقت ( هلال احمر) در نيمه اول دهه 40 با زيربناي حدود 2500 متر مربع و در عرصه اي به مساحت تقريبي 17 هزار متر مربع آغاز و در تاريخ 25 مرداد 1345 به بهره برداري رسيد.

البته ساخت بخشي از بيوتات بيمارستان نظير كارگاه دست و پا سازي تا اواخر دهه 40 همچنان ادامه داشت.اين بيمارستان پس از فوت مدير عامل جمعيت شير و خورشيد و تا پيروزي انقلاب به نام ايشان يعني بيمارستان امدادي تيمور سهامي تغيير نام يافت.

 

 

ظرفيت و گسترش بيمارستان :

ظرفيت اوليه پيش بيني شده براي بيمارستان، 50 تخت بود كه اين ظرفيت بتدريج و با گسترش فيزيكي فضاها تا بيش از 300 تخت فعال افزايش يافته است.

اولين دوره گسترش فيزيكي طرح در نيمه اول دهه 50 و در قسمت غربي توده اصلي و اوليه بيمارستان، با ساختماني در سه طبقه و با زيربناي حدود 4000 مترمربع آغاز گرديد.

هدف اصلي از ساخت اين بنا افتتاح بخش جراحي قلب باز در طبقه همكف ؛C.C.Uو بخش بستري مربوطه در طبقه دوم و نيز تمركز آزمايشگاهها و راديولوژي ها در طبقه زيرزمين بوده است.

عمليات ساختماني اين بنا در سالهاي 57-1356 به پايان رسيد و آماده نصب تجهيزات پزشكي گرديد. تحولات عظيم سياسي اجتماعي و شروع جنگ تحميلي از يك طرف و عفوني شدن بخش اعصاب بيمارستان امام رضا (ع) و انتقال موقت آن به بيمارستان امداد ( اين انتقال موقت تبديل به دائم شد ) باعث گرديد تا ساختمان جديد بعنوان بلوك عمل اعصاب،I.C.Uو بخش بستري مربوطه ايفاي نقش نمايد.

در نيمه اول دهه 60 تقريبا"تحول اساسي در گسترش فيزيكي فضاهاي بيمارستان پيش نيامد ولي در نيمه دوم دهه فضاهايي همچون مسجد و طبقه دوم ساختمان اوليه بيمارستان به سايت اضافه گرديد.

در سال 1372 ساختمان جنبي بيمارستان به مساحت حدود 6000 متر مربع كه در تملك جهاد سازندگي وقت بود خريداري گرديد و به محوطه بيمارستان افزوده شد.


چنانچه اطلاعات فوق نادرست یا ناقص است، لطفا با گزارش خطا به تصحیح اطلاعات کمک نمایید.

 

آدرس بیمارستان سوانح شهید کامیاب

(برای مسیریابی اینجا را کلیک کنید)
مشهد - خیابان فدائیان اسلام - نرسیده به چهارراه نخریسی - بیمارستان سوانح شهید کامیاب