جستجوی بیمارستان

بیمارستان آریا - مشهد

  نام بیمارستان: بیمارستان آریا
 آدرس: مشهد - خیابان شهید چمران (جهانبانی) - چهار راه گلستان شرقی - گلستان پنجم - بیمارستان آریا
 تلفن تماس:
8-2229094-0513
نوع: آموزشی، درمانی
زمینه کاری: عمومی
 تعداد تخت: 86
بخشهای پاراکلینیک: اتاق عمل-تخت زایمان-تختهای بخش اورژانس-لیبر-اتاق عمل اورژانس-پست پارتوم-تحت نظر اورژانس
بخشهای بستری: جراحی عمومی-CCU-جراحی زنان-جراحی مردان (حذف توضیحات دارد - قلب ( تعطیل شده است )-بخش داخلی -جراحی مغز و اعصاب-گوش و حلق و بینی -بخش ارتوپدی -بخش ارولوژی-بخش چشم -بخش قلب
وابستگی: دانشگاه آزاد اسلامی
  سایت: http://aria.mshdiau.ac.ir/

درباره بیمارستان آریا

در سالهاي اوليه دهه 30 كه دانشكده پزشكي مشهد اولين فارغ التحصيلان خود را به جامعه پزشكي تحويل داد بالطبع به كادر تخصصي و اساتيد اضافه گرديد و به موازات آن نياز بخش خصوصي درمان نيز بيشتر مي شد. به تدريج بيمارستانهاي كوچك در ساختمانهاي اجاره اي شكل گرفت كه تا چند سالي جوابگوي نياز درمان بود ولي با افزايش جمعيت و گسترش جامعه پزشكي ضرورت ايجاد مراكز مجهزتر احساس مي شد. از جمله با ادغام بيمارستانهاي يغمايي و شفاء در سال 1348 بيمارستان آريا افتتاح گرديد. موسسين آن آقايان دكتر رهبرنيا، دكتر مهدي، حميد و مسعود يغمايي، دكتر معين افشار، دكتر قربانبان، دكتر فقيهي و دكتر افشين بودند.بيمارستان فوق داراي بخشهاي جراحي زنان، جراحي €Œمردان، زايشگاه و اتاق عمل بود. هدف اصلي ايجاد يك واحد آموزشي درماني بود، به همين دليل پيش بيني هاي لازم از جمله ساخت سالن كنفرانس مناسب و كتابخانه در نظر گرفته شد. در سال 1374 به علت شرايط خاص زماني و ترك تعدادي از متخصصين از فعاليتهاي بيمارستان كاسته شد، كه نهايتا بيمارستان آريا به دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد واگذار گرديد و خوشبختانه هدف اصلي موسسين كه تبديل به بخش آموزشي بود تحقق يافت و به دنبال آن بخشهاي CCU و قلب ، داخلي و اورژانس به مجموعه بيمارستان افزوده گرديد و فعلا با همت دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد در فضايي بالغ بر 6000 متر مربع و با 100 تخت فعال 160 پزشك متخصص و 84 عضو هيات علمي و با تجهيزات تخصصي مشغول فعاليت مي باشد.

بيمارستان آرياي مشهد در خيابان گلستان شرقي واقع شده است.حدود جغرافيايي آن از شمال به فلكه سراب ، از جنوب به بيمارستان امام رضا (ع) و صندوق قرض الحسنه پرستاري، از غرب به خيابان گلستان شرقي و از شرق به باغ ملي و بازار جنت منتهي مي شود.اين بيمارستان كه به منظور تامين بخشي از نيازهاي درماني كشور در سال 1348 و با زير بنايي بالغ بر 6000 متر مربع و با رعايت اصول استانداردهاي جهاني ساختمان سازي افتتاح گرديد، در سال 1374 تحت پوشش دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد قرار گرفت.هم اكنون بيمارستان آريا ، با 100 تخت فعال ، 160 پزشك متخصص و 254 كارمند ، ضمن ارائه خدمات درماني به بيماران ، آموزش دانشجويان رشته هاي پزشكي، مامايي، پرستاري، مهندسی پزشکی، علوم آزمایشگاهی ، هوشبري و اتاق عمل دانشگاه آزاد اسلامي را نيز بر عهده دارد.


چنانچه اطلاعات فوق نادرست یا ناقص است، لطفا با گزارش خطا به تصحیح اطلاعات کمک نمایید.

 

آدرس بیمارستان آریا

(برای مسیریابی اینجا را کلیک کنید)
مشهد - خیابان شهید چمران (جهانبانی) - چهار راه گلستان شرقی - گلستان پنجم - بیمارستان آریا